RSS Mapa webu
rozšírené vyhľadávanie

Štefánik Trail 2018

štart ST 2018

8. - 9.6.2018 sa uskutočnil ďalší ročník bežeckého podujatia Štefánik Trail so štartom od mohyly M.R.Štefánika na Bradle, s cieľom pri soche M.R.Štefánika v Bratislave.

Už po štvrtý krát sa zúčastnila i štafeta  "STAROSTOVIA ZMO - teda štafeta s podporou ZMO, región JE Jaslovské Bohunice.

Členmi štafety boli: René Blanárik (Dobrá Voda) - kapitán štafety;  Rado Brtáň (Košeca); Martin Červenka (Ratkovce); Jaro Jazvinský (Horné Lefantovce); Jaro Kráľovič (Hrnčiarovce n/P); Roman Pomejbo (Modrovka) a Klára Nemcová (za kanceláriu ZMO).

V piatok o 19 h z Bradla vyštartovasli ultra bežci na trať 144 km a o 23 h štafety na prvý úsek Bradlo - Dobrá Voda. Prvý úsek  za ZMO bežala K. Nemcová, ktorá  prišla na Dobrú Vodu v čase 1 h 38 m a odovzdala štafetu na 2.úsek Renému Blanárikovi, ktorý mal cieľ na Bukovej.

Počasie bolo horúce, i v noci bola teplota okolo 18 C, pri presune sprievodných vozidiel na Bukovú (poďakovanie za prevoz i pre Roba Repku zo Siladíc) začala búrka. Poriadne silná, s kopou bleskov, padlo veľa vody .... dosť dobrodružné.

Usporiadatelia mali pre tento prípad pripravené "únikové trate", ktoré mali  zabezpečiť, že v prípade  búrky bežci skrátia trať tak, aby sa vyhli vrcholu Zárub a Vápenej a  prípadným bleskom. Žiaľ - na Bukovej sa organizátori rozhodli, preteky ukončiť. Búrka bola silná, padali i stromy, veľký vietor a hlásili ďalšie búrky.

Toto rozhodnutie muselo byť náročné vzhľadom k vynaloženej energii a financiám na celé preteky (množstvo dobrovoľníkov, vyznačenie tratí, občerstvovacie stanice, zdravotný dozor, medaily pre účastníkov,  a množstvo ďalšieho  .....)

Príroda bola silnejšia ako človek a životy účastníkov - bežcov zase omnoho cennejšie ako čokoľvek iné. Na Bukovej sme pri vítaní druhého člena štafety boli šťastní, že René prišiel do cieľa na Bukovú v poriadku (síce zmoknutý, zablatený a unavený , ale súčasne veľmi smutní - slzy na krajíčku, pretože celá naša štafeta bola "nažhavená" dobehnúť do cieľa s čo najlepším výsledkom.  Všetci trénovali a ladili formu na toto úžasné podujatie.

"Človek mieni - príroda mení" ... tak sme sa cca o 03:30 h (9.6.2018) rozlúčili a zmenili program na víkend.

Klára  popoludní, po vyhlásení organizátorov, že stan pretekov pri soche Štefánika bude k dispozícii , vyzdvihla pre celú štafetu  medaily, ktoré  všetkým členom odovzdáme.

Aj v tomto roku sme podporili PLAMIENOK o.z. a to kúpou krásnych čeleniek s motívom Štefánik Trail.

Tento rok to nevyšlo až do cieľa a teda spoločné foto pri soche Štefánika chýba .... ale o rok TAM BUDEME.